سئو سایت فروشگاهی چه مزایایی دارد؟

Posted on Dec 7, 2022

سئو و بهینه سازی وب سایت فروشگاهی برای همه وب سایت ها در هر زمینه ای از جمله آموزش، خرید، اخبار و ... مهم است و همه وب سایت ها برای یافتن اصول سئو و افزایش مخاطب و بازدید نیاز دارند. بسیاری از بچه هایی که در آموزش سئو شرکت می کنند از ابتدا این سوال را می پرسند که آیا در سئو سایت های مختلف تفاوتی وجود دارد یا خیر؟! بله، البته، بله، تفاوت هایی وجود دارد و سئو برای همه وب سایت ها یکسان نیست. به عنوان مثال، یک وب سایت با موضوع آموزشی مانند یک فروشگاه آنلاین لباس یا یک وب سایت صرافی نیست. امروزه ممکن است شرایطی پیش بیاید که فروشگاهی با صدها یا هزاران صفحه محصول داشته باشیم، بنابراین سئوی وب سایت یکسان است.
سئوی سایت های خرید به دلیل تعداد محصولات، دسته بندی های متنوع، برندهای محصول با سایر سایت ها متفاوت است. به عنوان مثال یک فروشگاه اینترنتی لباس را در نظر بگیرید که دارای دسته بندی های زیادی مانند: ژاکت، پیراهن، کفش، شال و روسری، لباس زیر و غیره است. هر یک از این دسته ها شامل صدها مدل محصول است.

خوب، بیایید نگاهی به یکی از چالش های اصلی در سئو سایت های خرید آنلاین بیندازیم:

تعداد زیاد محصولات مشابه باعث ایجاد مشکل در محتوای تکراری می شود که ایندکس شدن صفحه را با مشکل مواجه می کند.در حال حاضر از طرف دیگر وقتی یک وب سایت دارای چندین صفحه است با چالش ها و مشکلات فنی نیز مواجه می شود.
به همین دلیل رعایت قوانین سئو در سایت فروش مهم و ضروری است.

بیایید چند ایده جالب را بخوانیم که نگاه شما به وب سایت های فروش، فروشگاه های آنلاین و به طور کلی وب سایت های بازاریابی سئو را تغییر می دهد!

آیا می دانستید که 44 درصد از مردم جهان محصولات را در گوگل یا به طور کلی در اینترنت جستجو می کنند؟
آیا می دانستید که بیش از 37 درصد از ترافیک سایت های خرید آنلاین از موتورهای جستجو است.
آیا می دانستید که بیش از 23 درصد از فروش های تجاری به صورت آنلاین انجام می شود؟
آیا می دانید از این 23 درصد فروش آنلاین، 23 درصد مربوط به ترافیک موتورهای جستجو است. (همان جستجو و خود گوگل)
خوب دانستن همه این حقایق دلیل محکمی برای داشتن سئوی خوب برای فروشگاه اینترنتی شما نیست!!

راه اندازی و داشتن یک فروشگاه اینترنتی کار ساده ای نیست، شما باید با آن مانند یک کودک رفتار کنید، اما اگر کارساز باشد، مزایای زیادی برای فروش شما و فروشگاه اینترنتی شما دارد. این را هم باید بگویم که سئو مقوله ای وقت گیر است و باید بنشینید و منتظر بمانید و شاید بعد از یک سال کار بر روی سئوی وب سایت خود، نتیجه بازگشت سرمایه را ببینید، مثل بهمن آرام آرام جمع می شود. و یک هوی ترک می کند.همانطور که گفتم سئو سایت فروشگاهی نسبت به سئوی سایر وبسایت ها سختی های خاص خود را دارد و باید کار را به دست افراد آن بسپارید.

گروه وبین سئو تجربه موفقی در زمینه سئو وب سایت های بازاریابی دارد، حتی در زمینه صادرات و تجارت بین الملل نیز بسیار موفق بوده و می تواند سئو سایت را به زبان انگلیسی انجام دهد و به جایگاه خوبی رسیده است. و اطلاعات بیشترشما نسبت به فروشگاه های دیگر مزیت رقابتی زیادی دارید. اهمیت داشتن یک سیستم اطلاعاتی سازمان یافته به دلیل تعداد زیاد صفحات محصول بسیار محسوس است.

سیستم اطلاعات در ایجاد یک تجربه کاربری خوب و همچنین بهینه سازی اساسی صفحات وب سایت کمک زیادی به شما می کند و با وجود این، هم رضایت کاربر و هم موتورهای جستجو و ربات های خزنده به راحتی می توانند اطلاعات شما را ایندکس کنند.

اگر می خواهید وب سایت خود را از صفر شروع کنید، نکات زیر را در نظر بگیرید که در داشتن یک وب سایت موثر و عالی به شما کمک زیادی می کند:

تحقیق کلمات کلیدی خود را با دقت و حوصله انجام دهید.
استراتژی کلمه کلیدی خود را با دقت اعمال کنید و در صورت لزوم مشاوره بگیرید.
به ساختار و طرح نمایه خود توجه کنید و آن را آسان و ساده کنید.
تصاویر برای بازاریابی بسیار مهم هستند و حتما به سئوی تصاویر توجه ویژه ای داشته باشید.